ورود مشترکین
گروه پیشگامان - پهنای باند و راهکارهای خاص

پهنای باند (Broadband)

پهنای باند به حداکثر میزان انتقال اطلاعات که می تواند در یک وهله زمانی بر روی رسانه ارتباطی منتقل شود اشاره می کند . به بیانی دیگر، ظرفیت اتصال ایجاد شده را مشخص نموده و بدیهی است که هر اندازه ظرفیت فوق بیشتر باشد، امکان دستیابی به منابع شبکه با سرعت بیشتری فراهم می گردد.

انواع پهنای باند

پهنای باند تقسیم شده: در این نوع پهنای باند، تعدادی کاربر به صورت مشترک از آن استفاده می کنند.

پهنای باند اختصاصی (Dedicated Bandwidth Services): در این نوع پهنای باند استفاده از سقف پهنای باند در تمام ساعات شبانه روز تضمین شده است، زیرا پهنای باند به صورت اختصاصی به شما داده خواهد شد.

 

شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات جهت انتقال پهنای باند خود تا درگاه ورودی مشتری از بستر‌ها و روش‌های زیر استفاده می‌کند:

 بستر نقطه به نقطه بی سیم (Wireless) :
این روش یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش‌ها جهت برقراری ارتباط و انتقال پهنای باند از شرکت به مشتری می‌باشد. در این روش از امواج رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود. مشتری می تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ای که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند اختصاصی بهره‌مند شود.
در این روش بر خلاف بسترهای مخابراتی (سرویس های اینترانت، فیبرنوری وDSL)، نقش واسطه‌ای مخابرات حذف گردیده و ارتباط بین شرکت و مشتری مستقیماً و بدون واسطه صورت می پذیرد.


 بستر اینترانت (شبکه ملی اطلاعات):
یکی دیگر از روش‌های انتقال پهنای باند استفاده از خطوط مخابراتی می‌باشد. این روش برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به یک ارتباط پایدار و با امنیت بیشتر نسبت به سایر نهادها نیازمندند و یا سازمان‌ها و شرکت‌هایی که بدلیل بعد مسافت امکان ارائه سرویس بی سیم به آنها وجود ندارد مناسب است.این خطوط یکی از بسترهای مخابراتی می‌باشد که امکان انتقال پهنای باند در حجم بالا را دارا می‌باشد.

 بستر فیبر نوری : (Fiber Optic Cable)
این روش یکی از مطمئن‌ترین، پرسرعت‌ترین و با کیفیت‌ترین روش‌های انتقال پهنای باند می‌باشد. البته در کنار داشتن مزایای زیاد، این روش هزینه‌بر، زمان بر و دارای روال و مراحل بیشتری نسبت به روش‌های قبلی می‌باشد. لذا این نوع بستر برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی توصیه می‌شود که داشتن فیبر نوری برایشان با صرفه و از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر است.
 

خدمات پهنای باند، راهکاریست که شرکت‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا بتوانند به صورت آنلاین و سرعتی به مراتب بیش‌تر از تماس تلفنی ساده، به شبکه‌ی جهانی اینترنت و شبکه‌های محلی وصل شوند.دسترسی به اینترنت پر سرعت مطمئن یکی از نیازهای هر ارگان یا سازمانی می باشد، شرکت پیشگامان امکان برقراری ارتباط بی سیم برای دریافت پهنای باند اختصاصی را برای اکثر نقاط مشهد و شهرستانهای خراسان رضوی فراهم نموده است، این شرکت آماده برقراری ارتباط سرویس در کمترین زمان ممکن برای متقاضیان خواهد بود .

 شرکت پیشگامان همچنین افتخار دارد که در زمینه ی ارائه ی پهنای باند از طریق بسترهای مذکور، اینترنتی امن، مطمئن و با کیفیتی عالی را در اختیار شهروندان ساکن در مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی قرار دهد.شما می توانید با استفاده از این خدمات، حتی در صورت عدم دارا بودن امکانات مخابراتی (خط فیبرنوری و یا pcm باشد) از اینترنتی پرسرعت با هزینه ای معقول لذت ببرید.

مزایای استفاده از خدمات پیشگامان در این زمینه:

  • داشتن ارتباط میان شرکتها و سازمان های زیر مجموعه و مراکز و نمایندگی های سطح شهر.
  • تامین امنیت بالا برای داده ها و اطلاعات مشتری.
  • بهره مندی از پشتیبانی اختصاصی 24 ساعته و خدمات نظارت و کنترل همیشگی کیفیت خدمات.
  • استفاده از مجهز ترین و به روز ترین تجهیزات سخت افزاری به منظور برقراری ارتباط.
  • انتقال پهنای باند اختصاصی با ظرفیت بالا.
  • دریافت IP اختصاصی بر روی سرویس.
  • امکان سنجی و مشاوره در طراحی و پیاده سازی.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان پیشگامان، شما می توانید همه روزه در ساعات اداری با واحد بازرگانی شرکت پیشگامان با شماره 202-37040 –051 ، تماس حاصل نمایید.


.