ورود مشترکین
گروه پیشگامان - Fortinet

در دنیای IT راه های نفوذ به شبکه بسیار زیاد و متفاوت هستند که یک از دقدقه های مدیران IT حفظ امنیت شبکه در 7 لایه شبکه می باشد. شرکت های زیادی در دنیا هستند که این خدمات را در حوضه های مختلف ارایه می کنند. مشکلاتی که در این حالت به وجود می آید این است که مدیران IT برای حفظ کامل امنیت شبکه خود باید با تعداد زیادی شرکت در ارتباط باشند و اگر این محصولات با یکدیگر هماهنگ نباشد و در تنظیمات سایر قسمت ها دستکاری کنند مشکلات زیادی را ایجاد می کنند.

برای حل این مشکلات می توان از تجهیزات مدیریت یکپارچه تهدیدات (Unified Threat Management (UTM استفاده کرد. این تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری توانایی دستیابی امنیت کامل در زمینه های

(Firewall, Antivirus, Intrusion Prevention Systems (IPS), VPN, Web Filtering Antispam and Traffic Shaping) را ارائه می کند.

شرکت Fortinet  یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات امنیت شبکه در کل دنیا می باشد و همچنین جزء اولین شرکت هایی است که تجهیزات مدیریت یکپارچه تهدیدات (Unified Threat Management (UTM ارائه می دهد. از زمان معرفی Fortinet در ماه می سال 2002، محصولات پرفروش Fortinet پیشرفت قابل توجهی را بدست آورده است. محصولات ارائه شده توسط شرکت Fortinet در عین سادگی با قابلیت ارائه بالاترین کارائی در مقابل تهدیدات امنیتی طراحی شده اند. لازم به ذکر است این محصولات با رابط کاربری ساده (GUI) امکان تنظیمات و تغییرات را برای کارشناسان شبکه به سادگی فراهم می کنند.

شرکت Fortinet برای جوابگوئی به نیازهای فوق راه کارهای سخت افزاری به صورت مجتمع فراهم آورده است و تنها شرکتی است که از آزمایشگاه های ICSA برای هشت قابلیت Antivirus, Intrusion, IPS, SSL VPN , IPSec VPN , Firewall Detection, Client Antivirus, Antispyware گواهینامه اخذ کرده است. شرکتFortinet  جزء معدود شرکت هایی است که آزمون های بسیار سخت NSS Group را گذرانده و مفتخر به کسب نشان معتبر از این گروه شده است. محصولات شرکتFortinet  برای چندمین سال متوالی موفق به کسب نشان VB100%Logo شده است که نشانگر کارآیی و سرعت سیستم ضد ویروس این محصولات در مقابله با تمام ویروس های جدید می باشد.

چرا محصول Fortinet ؟

کارایی:

Fortinet یک محصول نرم افزاری و سخت افزاری است که یک معماری یکپارچه ای را فراهم کرده است و این موضوع باعث شده است که:

  • توان عملیاتی بالا برود
  • زمان تاخیر در چک کردن Packet های ارسالی و دریافتی در لایه های شبکه بسیار کاهش پیدا کند.
  • به حداقل رساندن پردازش بسته ها بدون کاهش دقت در انجام کار.
  • استفاده از پردازنده اختصاصی FortiASIC جهت انجام یک سری از کارها توسط سخت افزار به منظور افزایش سرعت پردازش Packet ها. این تکنولوژی تنها در اختیار تعداد کمی از تولید کنندگان UTM در جهان قرار دارد.

امنیت:

Fortinet مجموعه ای قدرتمند مبتنی بر signature-based، heuristic و فن آوری های امنیتی پیشرفته در بالای هسته فایروال با سرعت بالا و پایه VPN است. این خدمات عبارتند از پیشگیری از نفوذ، کنترل برنامه، ضد تروجان، ضد اسپم، فیلترینگ وب و ...

ساده سازی:

Fortinet تمامی شبکه ها و موارد امنیتی را در یک دستگاه جای داده است که این امر باعث می شود که:

  • در هزینه ها صرفه جویی شود
  • مدیریت و تنظیمات امنیتی آسان شود
  • کل سیستم یکپارچه شود

 

رهبری بازار:

شرکت Fortinet در سال 2012 با در اختیار داشتن نزدیک به 19 درصد از سهم فروش دستگاه های UTM در جهان دارای مقام اول در این بازار می باشد.  فروش این محصولات بالق بر 2.2 بیلیون دلار در سال 2012 بوده است که طبق ارزیابی شرکت IDC در سال 2016 این مبلق به 4.3 بیلیون دلار خواهد رسید.

 

جدول مقایسه ی کسب استانداردهای جهانی شرکت Fortinet نسبت به سایر Brand های معروف جهان