ورود مشترکین
گروه پیشگامان - بستــر های انـتـقـال

شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات سناباد جهت انتقال پهنای باند خود تا درگاه ورودی مشتری از بستر‌ها و روش‌های زیر استفاده می‌کند:

1. استفاده از بستر بیسیم (Wireless):

این روش یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش‌ها جهت برقراری ارتباط و انتقال پهنای باند از شرکت به مشتری می‌باشد. در این روش از امواج رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود. مشتری می تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ای که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند اختصاصی بهره‌مند شود.
در این روش بر خلاف بسترهای مخابراتی (سرویس های اینترانت، فیبرنوری و DSL)، نقش واسطه‌ای مخابرات حذف گردیده و ارتباط بین شرکت و مشتری مستقیماً و بدون واسطه صورت می پذیرد.

2. خط اینترانت (VPN):

یکی دیگر از روش‌های انتقال پهنای باند استفاده از خطوط مخابراتی می‌باشد. این روش برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به یک ارتباط پایدار و با امنیت بیشتر نسبت به سایر نهادها نیازمندند و یا سازمان‌ها و شرکت‌هایی که بدلیل بعد مسافت امکان ارائه سرویس بیسیم به آنها وجود ندارد مناسب است.این خطوط یکی از بسترهای مخابراتی می‌باشد که امکان انتقال پهنای باند در حجم بالا را دارا می‌باشد.

3. خط استیجاری (Leased Line):

خطوط استیجاری یکی دیگر از روش‌های انتقال پهنای باند بر روی سیم مسی است که همانند خطوط اینترانت می‌بایست مراحل دایری آن از طریق مشترک و یا شرکت به نمایندگی از مشترک طی شود. در این روش ابتدا باید وضعیت محل مشترک از نظر تحت پوشش بودن منطقه توسط مخابرات بررسی شود. در صورتیکه مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد شرکت می‌تواند پس از دایری خط، با تامین سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز اقدام به راه‌اندازی سرویس مشترک نماید.

4. بستر فیبر نوری (Fiber Optic Cable):

این روش یکی از مطمئن‌ترین، پرسرعت‌ترین و با کیفیت‌ترین روش‌های انتقال پهنای باند می‌باشد. البته در کنار داشتن مزایای زیاد، این روش هزینه‌بر، زمان بر و دارای روال و مراحل بیشتری نسبت به روش‌های قبلی می‌باشد. لذا این نوع بستر برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی توصیه می‌شود که داشتن فیبر نوری برایشان با صرفه و از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر است.

» جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان پیشگامان شما می توانید همه روزه در ساعات اداری با واحد فنی و توسعه شرکت پیشگامان سناباد تماس حاصل نمایید.